E Okul Uygulaması Nasıl İndirilir?

eokulum

Kurucu
Yönetici
24 Kas 2020
72
3
8
E Okul Uygulaması Nasıl İndirilir?


4AA65490-DC9A-4780-90A4-009DB4DD12E6.pngE okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi, 2007 senesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teknoloji birimleri ile birlikte çalışılarak tasarlanmış ve ilgili kullanıcıların kullanımına sunulmuş bir uygulamadır. Eokul uygulaması nasıl indirilir diye sormadan önce uygulamanın ne olduğunu anlamak gerekir. Uygulama halkın hizmetine açıldığı ilk andan itibaren öğretmen ve öğrencilerin ilgi odağı olmuş ve yapacakları işlemleri oldukça kolay ve hızlı hale getirmiştir. Okulların açık olduğu zamanlar ve özellikle dönem sonlarında yoğun ilgi gören uygulamada bazı zamanlar aşırı yoğunluk yüzünden giriş problemleri yaşanmaktadır. Notlarını, dönem sonu ortalamalarını, ödevlerini ve bu ödevlerin sonuçlarını, ayrıca devamsızlık gün sayılarını öğrenmek isteyen öğrenciler yoğun şekilde uygulamayı kullanmaktadır. Bunların sonucunda ise sıklıkla karşı karşıya kaldığımız, Eokuluygulaması nasıl indirilir sorusu gündeme gelmektedir.
İnternet sitesi üzerinden girişi yapılan e okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı teknoloji ve iletişim birimleri tarafından geliştirilmeye gün be gün devam etmektedir ve birkaç sene önce yeni güncellemeler ile birlikte uygulamanın akıllı telefonlara uyumlu hale getirilmesi başarıyla sağlanmıştır. Bunun ardından ise öğrenci, veli ve öğretmenler tarafından eokul uygulaması nasıl indirilir nasıl çalışır gibi sorular gelmeye başlamıştır. Bu yazımızda en basit şekliyle sizlere uygulamayı nasıl indireceğinizi ve nasıl kullanabileceğinize dair püf noktaları anlatacağız. Okul numarası ve öğrenci şifreniz elinizde mevcut ise eokul uygulaması nasıl indirilirsorusunun cevabını bulmaya hazırsınız demektir.
Sözünü ettiğimiz uygulamayı cihazınızda bulundurabilmek için öncelikle telefonunuzun akıllı telefon kategorisinde olması gerekmektedir. Çünkü e okul uygulamasını indirebileceğiniz Google Play Store, App Store gibi platformlar yalnızca akıllı cihazlarda bulunmaktadır ve bu uygulama yalnızca telefonla da değil, tablet gibi elektronik cihazlara da indirilebilecek entegrasyona sahiptir. Herhangi bir akıllı cihazı edindikten sonra, eokul uygulaması nasıl indirilir kısmına geçiş yapabilirsiniz. Play Store veya AppStore’a girip arama motoruna “ E – okul ” ifadesini yazdığınızda ekranınızda uygulamanın mobil sürümünü görebileceksiniz. Ayrıca uygulamayı indirirken hiçbir ücret talep edilmiyor yani ücretli bir uygulama görürseniz bunun doğru bir uygulama olmadığını bilmelisiniz.
 
Son düzenleme: